Wysokie zwycięstwa Lidera Swarzędz

Seniorzy Lidera nabrali wiatru w żagle. Trzy z rzędu wyjazdy przyniosły im 9 punktów dzięki aż 19 zdobytym golom. W ostatnią środę w Objezierzu Orkan uległ czarno-czerwonym 1:6, a w niedzielę gościnny okazał się Szturm Junikowo – w Plewiskach było 0:6. W tym meczu swój 100. Występ zaliczył Mateusz Korcz, który nie tylko pełnił role kapitana, ale też otworzył worek z bramkami. Dzięki tym rezultatom Lider z 12 punktami jest w tabeli tuż za prowadzącymi innymi drużynami gminy Swarzędz – Meblorz i Piast Kobylnica mają komplet 15 oczek.

W bieżącym tygodniu w środę Lider gra z Avią Kamionki w 3. rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgowym (Stadion Miejski w Swarzędzu g.19). W weekend zespół podejmie outsidera rozgrywek ligowych - Canarinhos Skórzewo.

Liga okręgowa, grupa 2: Orkan Objezierze – Lider Swarzędz 1:6 (0:2) Bramki: Kowalski, Maćkowiak, Jakubek, Korcz, Stępniak, Ciesielski. Skład Lidera: Raczek (Mortka), Korcz (Marzec), Ciesielski, Zaborniak (Górczewski), Jędraszyk, Maćkowiak (Maciejewski), Rybarczyk (Koralewski), Vogel (Zboralski), Kowalski, Stępniak, Jakubek Szturm Junikowo – Lider Swarzędz 0:6 (0:2) Bramki: Korcz, Jakubek, Stępniak x2, Jędraszyk, Rybarczyk. Skład Lidera: Raczek (Mortka), Korcz (Marzec), Górczewski, Zaborniak, Jędraszyk, Maćkowiak, Rybarczyk, Vogel (Zboralski), Kowalski (Maciejewski), Stępniak, Jakubek; trener Maciej Rybicki
Tempa nie zwalniają juniorzy starsi, którzy - podobnie jak najstarszy zespół Lidera – po porażce w 1. kolejce kroczą w lidze wojewódzkiej od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem zdecydowanie pokonali w Obornikach tamtejszą AP i awansowali na 2. miejsce w rozgrywkach. W najbliższą sobotę zagrają z 3. w tabeli KP Piła. Prowadzi Warta Poznań.

Liga wojewódzka juniorów starszych, grupa 1: AP Oborniki – Lider Swarzędz 2:5 (1:2) Bramki dla Lidera: Zieliński, Kowalewski, Pogorzelec x2, Vogel. Skład Lidera: Jóźwiak (Strugalski), Zieliński, Górczewski (Zaborniak), Owczarek, Lewandowski, Koralewski (Rybarczyk), Schneider, Kowalewski, Maciejewski (Vogel), Czechowski (Chruścicki), Pogorzelec; trener Maciej Rybicki
Siedem bramek padło również w meczu juniorów młodszych, wszystkie jednak zdobyli rywale ze Środy Wielkopolskiej.

Liga okręgowa juniorów młodszych, grupa 1: Polonia Środa Wlkp. - Lider Swarzędz 7:0 (2:0) Skład Lidera: Fornalkiewicz, Prosianowski, A.Lipski (Fraska), K.Lipski, Woźniak, Stachowiak, Michalski, Socha (Mazurkiewicz), Jankowiak, Adamczyk, Skibinski (Greinert-Czekalski) oraz Kochanowski; trener Łukasz Kubzdyl
Wyjątkowy wynik osiągnęli trampkarze. W starciu z rezerwami zespołu z Suchego Lasu trafiali aż 17-krotnie! Ponieważ to premierowa kolejka drugiej ligi czarno-czerwoni prowadzą w tabeli.

2 liga okręgowa trampkarzy młodszych, grupa 4: Lider Swarzędz – Suchary II Suchy Las 17:0 Bramki dla Lidera: Falkowski 4, Kochanowski i Zająć po 3, Sz. Nowak, Sobkowiak i Brzoza po 2 oraz Komiński. Skład Lidera: Beres, Zając, Wojciak, Szurek, Pitala, C. Nowak, Krupecki, Korbik, Kochanowski, Falkowski, Brzoza, Wasielak, Sz. Nowak, Komiński, Hoppel, Bąkowski; trener Bartosz Lutomski
Od wysokiej przegranej sezon zaczął natomiast zespół młodzików starszych ulegając AP Reissa 0:8. Porażkę na starcie zaliczyli również o rok młodsi piłkarze. Stracili trzy bramki w starciu z Kotwicą Kórnik.

Liga okręgowa młodzików D1, grupa 5: Lider Swarzędz – AP Reissa 0:8 Skład Lidera: Banaszak, Banaś, Ciszak, Jabłoński, Jasiński, Kolanowski, Matuszewski, Pruchnik, Schieche, Szaroleta, Szulc, Wieczorek

2 liga okręgowa młodzików D2, grupa 1: Lider Swarzędz – Kotwica Kórnik 0:3 Skład Lidera: Rutawski, Rus, Poprawiak, Nowak, Marciniak, Liss, Kujawa, Karpiński, Greinert-Czekalski, M. Woźniak, P. Woźniak, Verschelden, Szurek, Simiot ; trener Paweł Chęciński
Ruszył także sezon orlików. Starsi w meczu z Jurandem Koziegłowy dwukrotnie wyrównywali, ale ostatecznie wygrali goście. Młodsi trafili na jeszcze trudniejszego rywala. Przeciw rezerwom Kolejorza zagrali jednak walecznie, zdobyli też bramkę.

3 liga okręgowa orlików E1, grupa 1: Lider Swarzędz – Jurand Koziegłowy 2:5 Bramki dla Lidera: Lisiecki, Maserak Skład Lidera: Stefaniak, Schieche, Rybarczyk, Przybył. Maserak, Lisiecki, Hoffmann, Stachowiak, Mikołajczak, Frankowski; trener Mariusz Tyszkiewicz 2 liga okręgowa orlików E2, grupa 3: Lider Swarzędz – Lech II Poznań 1:5 Bramka dla Lidera: Malanowski Skład Lidera: Śledzik, Wojciechowski, Garstka, Grudzień, Kucz, Łuczak, Malanowski, Kaliszan, Klauza, Pruchnik, Sobkowiak, Wilk; trener Adrian Małek
W najbliższą sobotę u siebie zagrają: seniorzy z Canarinhos Skórzewo (Stadion Miejski, g.16), juniorzy starsi z KP Piła (Kobylnica, g.10) i juniorzy młodsi z Pogonią Książ Wlkp. (Zalasewo, g.10)

 

 

Wysokie zwycięstwa Lidera Swarzędz

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.