Ważna wygrana Lidera Swarzędz

Na Stadionie Miejskim w Swarzędzu seniorzy wygrali mecz ważny z kilku powodów. Po pierwsze to był pierwszy występ przed własną publicznością od śmierci Patryka Kowalskiego, który na tym obiekcie zdobył dwa tygodnie wcześniej gola w meczu z Czarnymi Wróblewo, a kilka godzin później został ciężko ranny w wypadku samochodowym. Po drugie rywalem była Avia Kamionki, czyli zespół, który od kilku lat walczy o awans poziom wyżej i teraz również próbuje utrzymać kontakt z czołówką.

W pierwszej połowie, przy wyrównanej grze to Lider stwarzał więcej sytuacji i jedną z nich wykorzystał Jakubek nie dając szans bramkarzowi przyjezdnych. Bohaterem spotkanie został jednak rezerwowy bramkarz. 17-letni Oliwier Strugalski w przerwie zastąpił kontuzjowanego Krzysztofa Raczka i swój debiut w ligowej piłce seniorskiej udokumentował serią obron, która pozwoliła utrzymać zwycięstwo do końca. Avia osiągnęła przewagę, ale nie była w stanie zdobyć gola mimo rzutu karnego w 82. minucie oraz trzech sytuacji jeden na jeden. Strugalski okazał się skuteczny we wszystkich doskonałych sytuacjach dla gości. Lider nie dał sobie już odebrać zwycięstwa, a kibice oglądali mocno emocjonujące widowisko. Poziomu gry nie dotrzymał sędzia, który pokazał łącznie 10 żółtych kartek (w tym 6 dla czarno-czerwonych), z których większość trudno było zrozumieć.

Zawodnicy Lidera zadedykowali wygraną pamięci swojego zmarłego tragicznie kolegi.
Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Avia Kamionki 1:0 (1:0) Bramka: Jakubek (36.). Skład Lidera: Raczek (Strugalski), Korcz Ż, Górczewski Ż, Ciesielski Ż (k), Jędraszyk Ż, J. Maćkowiak, Rybarczyk Ż, Stępniak Ż, Koralewski, Marzec (Książkiewicz), Jakubek oraz Zboralski i H. Maćkowiak; trener Maciej Rybicki
Swoje mecze wygrały cztery czołowe drużyny (Meblorz 4:2 z Victorią II Września, Piast Kobylnica 4:0 z Polonią II Środa Wlkp., a Płomień Nekla 3:0 ze Szturmem Junikowo) i na czele tabeli niezmiennie trzy drużyny z gminy Swarzędz. Czołówka tabeli ligi okręgowej, grupa 2:

  1. Meblorz Swarzędz 10 30 44:10
  2. Piast Kobylnica 9 27 31:4
  3. Lider Swarzędz 10 27 34:6
  4. Płomień Nekla 9 21 23:15
  5. Polonia II Środa Wlkp. 9 17 11:8
  6. Avia Kamionki 9 16 26:12
  7. Złoci Złotkowo 8 15 23:14

W najbliższą sobotę Lider jedzie do Złotkowa na mecz ze Złotymi.

Mecz z cyklu "obowiązkowa wygrana" nie był pokazem pięknej gry juniorów starszych. Od początku Lider wyglądał słabo, nie potrafił pokazać pełni swoich umiejętności. Nagrodą dla kibiców była więc bramka, która otworzyła wynik. Wbrew jakości wcześniejszych akcji tu było wszystko - skuteczny pressing drużyny, doskonała asysta Lewandowskiego i piękne uderzenie Czechowskiego.

Aż szkoda, że po tym golu zespół dalej grał średnio. Akcje były jednak coraz groźniejsze i przed przerwą czarno-czerwoni dołożyli dwa gole. Najpierw Kowalewski uderzył w wewnętrzną część słupka wykorzystując podanie strzelca pierwszej bramki, a potem sam precyzyjnie asystował Pogorzelcowi.

W drugiej połowie przewaga była jeszcze większa, czego dowodem jest brak choćby jednej interwencji Jóźwiaka (Strugalski w pierwszej części miał okazje by się wykazać). Z przodu utrzymaliśmy skuteczność na tym samym poziomie. Hat-tricka skompletował Pogorzelec, a Czechowski wygrał klasyfikację kanadyjską (w sumie 2 gole i 2 asysty). Strzelcom pomógł cały zespół, ostatnie dogranie zaliczyli Książkiewicz i Zieliński.
Liga wojewódzka juniorów starszych: Lider Swarzędz – Lubuszanin Trzcianka 6:0 Gole: Pogorzelec 3, Czechowski 2, Kowalewski.

Juniorzy młodsi zagrali w tym samym czasie co starsi i też zaaplikowali rywalom pół tuzina goli. Gościnny okazał się Piast Łubowo
Liga okręgowa juniorów młodszych: Piast Łubowo – Lider Swarzędz 0:6 Bramki: Skibiński 2 oraz Fraska, Socha, Stachowiak i K. Adamczyk.

Trampkarze nie dali szans rezerwom Sucharów i od zwycięstwa zaczęli serię spotkań rewanżowych. W swojej grupie 2 ligi prowadzą z przewagą pięciu punktów. Wygrali szóste z sześciu spotkań.
2 liga okręgowa trampkarzy młodszych: Suchary II Suchy Las – Lider Swarzędz 1:4 Bramki dla Lidera: Sobkowiak 2, Kochanowski i Korbik.

Gorzej zaczęły się rewanże trampkarzy. Zespół uległ Kotwicy i jest na końcu tabeli, ale z dwiema drużynami trzyma kontakt i nadal walczy o trzecią pozycję.
2 liga okręgowa młodzików D2: Kotwica Kórnik – Lider Swarzędz 5:1 Dla Lidera trafił Simiot.

Starsi orlicy zagrali dwukrotnie, najpierw wyjątkowo w środę. W zaległym spotkaniu przeciwnikiem była drużyna AP Reissa Murowana Goślina. Pomimo nietypowego dnia i godziny rozgrywania meczu chłopcy na mecz wyszli nastawieni bardzo bojowo. Rozpoczęli mecz od zdecydowanych ataków, nie pozwalając przeciwnikowi wyjść z własnej połowy. Tak nastawiony i dobrze grający Lider szybko strzelił ładnego gol już w 1 minucie meczu. Ta bramka bardzo mocno utwierdziła chłopców, że ten mecz grając tak jak w ostatnich meczach bardzo dobrze tym razem zakończy się ich zwycięstwem. Do przerwy chłopcy strzelili jeszcze 2 bramki, pozwalając tylko na nieliczne ataki przeciwników, które przerywali obrońcy lub nasz bramkarz. Pierwsza połowo 3:0 dla Lidera. Po przerwie chłopcy nadal atakowali, ale już nie tak ambitnie i pojawiły się pierwsze błędy co pomogło przeciwnikom na strzelenie kontaktowego gola, a później kolejnego. I gdy wydawało się, że chłopcy podłamali się przy wyniku 3:2 to chłopcy zaskoczyli trenera i obecnych na meczu kibiców kolejnymi atakami. Po kolejnych minutach ciągłych ataków Lidera udało się chłopcom strzelić 3 kolejne gole, na które przeciwnik odpowiedział tylko 1 golem i przy wyniku 6:3 Lider kontrolował już mecz. Ostatecznie chłopcy pokonali rówieśników 9:3 po bardzo ładnej i znowu drużynowej grze, gdzie każdy z zawodników będących na boisku oddał serce i pełno sił by ten mecz wygrać.
Trzy dni później orlicy rozegrali pierwszy mecz rundy rewanżowej. Przeciwnikiem był Jurand Koziegłowy, z którym chłopcy przegrali w 1 kolejce 2:5. Tym razem będąc żądnym rewanżu Lider zaatakował przeciwnika od pierwszych minut czego efektem była bardzo ładna bramka i szybkie prowadzenie 1:0. Niestety przeciwnik po kilku minutach wyrównał, a później strzelił nawet na 1:2. Jednak chłopcy nie poddawali się i nadal atakowali, spychając Juranda często do głębokiej defensywy, nadziewając się czasem na kontrataki. Na efekty takiej gry nie trzeba była zbyt długo czekać. Koniec, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:3, choć wynik był obiecujący to niestety chłopcy nie ustrzegli się błędów, na co zareagować musiał trener motywując ich podczas przerwy. Druga połowa to ponownie walka o każdą piłkę. Niestety tym razem obrona nie ustrzegła się błędów, a nawet zdarzyły się one naszemu bramkarzowi co udało się wykorzystać przeciwnikowi. Koniec meczu i wynik 6:7. Niestety chłopcy nie potrafili wygrać, ponownie będąc drużyną lepszą od przeciwnika, ale jak wiadomo taka jest piłka.

3 liga okręgowa orlików E1: Lider Swarzędz – AP Reissa Murowana Goślina 9:3 Gole dla Lidera: Hoffmann 3, Kujawa i Woźniak po 2 oraz Szurek i Mikołajczak; Jurand Koziegłowy – Lider Swarzędz 7:6 Bramki dla Lidera: Schieche 2, Hoffmann, Woźniak, Jakubowski, Lisiecki.

Orlicy młodsi mieli szansę zagrać z Lechem Poznań. Rezerwy Kolejorza udzieliły Liderowi pouczającej lekcji futbolu. Już za tydzień będzie widać efekty.
2 liga okręgowa orlików E2: Lech II Poznań – Lider Swarzędz 9:0.

Długi weekend czeka boisko w Zalasewie. Już w piątek orlicy młodsi podejmą Juranda Koziegłowy (g.17). W sobotę juniorzy młodsi zagrają z OTPS Winogrady (g.10), a młodzicy starsi – z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. (g.13). W niedzielę do orlików starszych przyjedzie Concordia Murowana Goślina (g.10), a do trampkarzy - Przemysław Poznań (g. 12.30).

 

iast Łubowo Lider 2005, boisko, piłkarze, drużyna