Smutne zwycięstwo seniorów Lidera Swarzędz

Wygraną 3:0 nad Clescevią piłkarze Lidera zadedykowali koledze, na którego pogrzebie byli dzień wcześniej.

Jeszcze tydzień temu otworzył wynik meczu przeciwko Czarnym Wróblewo (wygrana 5:2). Kilka godzin później Patryk Kowalski został poważnie ranny w wypadku samochodowym, a w poniedziałek zmarł. W sobotę 3 października w Połajewie nad Gopłem drużyna Lidera pożegnała swojego kolegę z boiska, a dobę później wyszła na spotkanie z Clescevią, które zaczęło się od minuty ciszy. Pierwsza połowa była wyrównana, a w jej trakcie przeszła nad boiskiem w Kleszczewie ulewa. W drugiej części wyżej notowany i dodatkowo zmotywowany Lider osiągnął swój cel zdobywając trzy bramki, wszystkie po szybkich atakach. Trafianie rozpoczął Stępniak wypracowując sobie idealną pozycję i precyzyjnie trafiając. Podwyższył Książkiewicz wykorzystując sytuację sam na sam. Wynik zamknął Jakubek, który zatańczył między rywalami w polu karnym i zdobył gola dobijając po własnym uderzeniu.

Liga okręgowa: Clescevia Kleszczewo – Lider Swarzędz 0:3 (0:0) Bramki: Stępniak, Książkiewicz i Jakubek. Skład Lidera: Raczek, Korcz (Koralewski), Górczewski, Ciesielski(k), Zboralski - J. Maćkowiak, Rybarczyk, Stępniak, Marzec (Książkiewicz), Jędraszyk, Jakubek (H. Maćkowiak) oraz Strugalski; trener Maciej Rybicki

Punkty zgubiły Avia Kamionki (1:1 z Sucharami Suchy Las) i Polonia II Środa Wlkp. (0:1 z Płomieniem Nekla) i trzy drużyny gminy Swarzędz zgodnie wygrywając swoje mecze (Złoci Złotkowo – Meblorz Swarzędz 2:3, LKS Baborówko – Piast Kobylnica 1:2) jeszcze bardziej odskoczyły rywalom. Czołówka tabeli ligi okręgowej, grupa 2:

  1. Meblorz Swarzędz 9 27 40:8
  2. Piast Kobylnica 8 24 27:4
  3. Lider Swarzędz 9 24 33:6
  4. Płomień Nekla 8 18 20:15
  5. Polonia II Środa Wlkp. 8 17 11:4
  6. Avia Kamionki 8 16 26:11

Bardzo dobre wyniki osiągnęli juniorzy. Trampkarze rozgromili outsidera rozgrywek. Pierwszy raz wygrała najmłodsza z drużyn Lidera.

Liga wojewódzka juniorów starszych: AP Reissa – Lider Swarzędz 1:1 Gol Pogorzelca Liga okręgowa juniorów młodszych: Lider Swarzędz – Przemysław Poznań 5:1 Bramki dla Lidera: Michalski 2, Stachowiak 2, Skibiński. 2 liga okręgowa trampkarzy młodszych: Lider Swarzędz – Jadwiżański KS Poznań 18:1 Bramki dla Lidera: Falkowski 5, Kochanowski, Brzoza, Zając i Bąkowski po 3 oraz Sobkowiak. Liga okręgowa młodzików D1: Lider Swarzędz – PKS Racot 1:2 Bramka Warchoła. 2 liga okręgowa młodzików D2: Polonia Środa Wlkp. – Lider Swarzędz 3:0. 2 liga okręgowa orlików E2: Lider Swarzędz – AP Reissa Dopiewo 4:3.

W najbliższą sobotę juniorzy starsi podejmą w Kobylnicy Lubuszanina Trzcianka (g.10), a seniorzy na Stadionie Miejskim w Swarzędzu rozegrają mecz z Avią Kamionki (g.15).

Smutne zwycięstwo seniorów Lidera Swarzędz, boisko, piłkarze, drużyna