Seniorzy wciąż nie dogonili Meblorza

Meblorz w sobotę przegrał z Piastem (w Kobylnicy było 2:0), co wobec remisu w Dzień Niepodległości w meczu Lider-Meblorz (2:2) dawało szanse seniorom na dogonienie lokalnego rywala w tabeli. Okazało się jednak, że w niedzielę Lider trafił na silny skład przeciwnika i zagrał najtrudniejszy w tym sezonie mecz. Co nie znaczy, że nie miał swoich szans. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. Gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji, ale najdogodniejszą miał Lider. Marzec po pięknym rajdzie znalazł się na środku pola karnego bez obrońców przed sobą, ale piłka poszła nad poprzeczką.

W drugiej części Polonia ruszyła mocno, ale gola Lider stracił z karnego. Bramka na 1:0 była piątą z rzędu straconą przez czarno-czerwonych po strzale z jedenastu metrów. Goli z akcji w dwóch poprzednich meczach nie straciliśmy. Tym razem jednak bramki z gry też padły. Tak jak szybko zespół ze Środy podwyższył na 2:0, tak jeszcze szybciej odpowiedział Stępniak przepięknym uderzeniem z narożnika pola karnego w okienko średzkiej bramki. Nie brakowało szans na doprowadzenie do remisu, brakowało za to zimnej krwi i precyzji. W końcówce nieszczęśliwa przebitka dała Polonii sytuację sam na sam i Raczek nie miał szans. Po dobrym, szybkim spotkaniu Lider musiał uznać wyższość rywali, ale wciąż utrzymuje trzecie miejsce.

Liga okręgowa: Polonia II Środa Wlkp. – Lider Swarzędz 3:1 (0:0) Bramki: 1:0 Górzyński (55’ z karnego) 2:0 Żegleń (60’) 2:1 Stępniak (62’) 3:1 Chraplak (85’) Lider: Raczek, Korcz, Zaborniak, Górczewski, Jędraszyk, Marzec, J. Maćkowiak (Książkiewicz), Rybarczyk, Maciejewski, Stępniak, Jakubek oraz Strugalski, Ciesielski, H. Maćkowiak, Schneider; trener Maciej Rybicki

Ostatni tydzień najbardziej ucieszył Piasta, bo odskoczył Meblorzowi i Liderowi. Rośnie jego zapas punktów w tabeli, bo w tej kolejce spośród drużyn czołówki wygrała jeszcze tylko właśnie Polonia II. Górna część tabeli wielkopolskiej ligi okręgowej, grupa 2:
1. Piast Kobylnica 14 42 55:6
2. Meblorz Swarzędz 15 37 57:19
3. Lider Swarzędz 14 34 46:15
4. Avia Kamionki 15 32 47:17
5. Polonia II Środa Wlkp. 14 29 26:19
6. Płomień Nekla 15 28 34:27

Juniorzy starsi minimalnie wygrali mecz, w którym byli faworytem. Emocje zaczęły się już przed meczem, gdy sędzia główny uznał, że musimy zmienić czarne koszulki na czerwone. To sprawiło, że część zawodników grała w bluzach, a inni - w strojach treningowych. Niepotrzebna dawka nerwów przyczyniła się zapewne do tego, że ruszyliśmy do jednego ze słabszych w naszym wykonaniu meczów tej jesieni. Graliśmy w roli faworyta, ale Sparta Złotów postawiła dużo trudniejsze warunki niż wynikałoby to z jej pozycji w tabeli. Już po kwadransie wyszliśmy jednak na prowadzenie, gdy zagranie Schneidera z rzutu rożnego domknął głową Owczarek. Dziesięć minut później Górczewski z własnej połowy podał do Pogorzelca, obrońcy gości nie udało się przeciąć lotu piłki i nasz czołowy snajper zdobył gola w trzecim meczu z rzędu. W przerwie doszło do czterech zmian i na boisku przybyło młodszych zawodników, którzy odgrywają coraz większą rolę w zmaganiach w lidze wojewódzkiej. Stracona dość szybko bramka zaczęła się od stykowej sytuacji przy interwencji Strugalskiego. Sędzia nie dopatrzył się faulu, a wybitej przez Oliego, mimo presji przeciwnika, piłki żaden z naszych zawodników nie oddalił ani nie wyprowadził i przyjezdni skorzystali z okazji. Później obie drużyny miały szanse na zmianę rezultatu, Sparta nawet wtedy, gdy grała już w osłabieniu (po drugiej żółtej kartce dla jednego piłkarza). Wynik jednak nie uległ zmianie. Pozostał nam jeszcze zaległy mecz z Unią Swarzędz, w którym możemy sobie zapewnić piąte miejsce na koniec jesieni. Derby na Stadionie Miejskim 25 listopada o g. 20.

Trampkarze również przystąpili z założeniem zwycięstwa, ale dopiero w końcówce wywalczyli 3 punkty. Starsza drużyna młodzików przegrała, młodsza na zakończenie jesieni urwała punkt faworytom, choć przegrywała 0:2 i 1:3. Oba zespoły orlików strzeliły po 5 goli, ale punktów nie zdobyły.

Liga wojewódzka juniorów starszych A1: Lider – Sparta Złotów 2:1 Bramki dla Lidera: Owczarek i Pogorzelec 2 liga okręgowa trampkarzy C2: Jadwiżański KS Poznań – Lider 3:4 Gole dla Lidera: Brzoza, Nowak, Szurek, Zając Liga okręgowa młodzików D1: Las Puszczykowo – Lider 2:0 2 liga okręgowa młodzików D2: Lider – Polonia Środa Wlkp. 3:3 Bramki dla Lidera: Simiot 2 i Koszarski 3 liga okręgowa orlików E1: AP Reissa Murowana Goślina – Lider 7:5 Gole dla Lidera: Jakubowski 2, Lisiecki, Mikołajczak, Przybył 2 liga okręgowa orlików E2: AP Reissa Dopiewo – Lider 9:5 Bramki dla Lidera: Śledzik 3, Malanowski i Klauza.
21 listopada seniorzy zagrają mecz kolejki z Płomieniem Nekla (Stadion Miejski g.14). Wcześniej, o 12.30 w Zalasewie trampkarze podejmą Przemysława Poznań. W środę 25 listopada Swarzędz czekają ostatniej tej jesieni derby – juniorzy Lidera i Unii zagrają o g. 20 na sztucznej płycie Stadionu Miejskiego.

Seniorzy z polonii