Podział punktów w derbach Swarzędza

W Święto Niepodległości i Dzień Świętego Marcina Swarzędz miał też piłkarskie święto - na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego zmierzyły się czołowe drużyny okręgówki, Lider i Meblorz. I od początku było widać duże zaangażowanie z obu stron. Z większym zaangażowaniem ruszyli goście, ale to czarno-czerwoni pierwsi wypracowali sobie klarowną sytuację – Stępniak trafił jednak w bramkarza. W odpowiedzi Meblorz przeprowadził akcję, w której ręką we własnym polu karnym zagrał Korcz. Z jedenastu metrów nie pomylił się Czaplicki, który kilka minut później również z rzutu karnego podwyższył na 2:0. Druga jedenastka wzbudziła dużo kontrowersji, ponieważ Ciesielski czysto wybił piłkę, a sędzia uznał, że doszło do faulu.

Ta decyzja arbitra wpłynęła na zaostrzenie gry, nerwowa atmosfera była już do końca meczu. Pierwszą połowę goście wygrali zasłużenie, natomiast w drugiej lepsi od inicjującego gwizdka sędziego byli gospodarze. Groźne akcje długo nie przynosiły skutku. I gdy wydawało się, że Meblorz obroni zwycięstwo, Lider zdobył bramkę kontaktową. W 82. minucie Stępniak precyzyjnym strzałem wykończył akcję swojej drużyny. Gospodarze nie ustawali w walce o kolejnego gola i dopięli swego jeszcze przed doliczonym czasem gry. Rzut wolny wykonywał Jakubek, a głową lot piłki przedłużył Korcz wzbudzając entuzjazm na ławce rezerwowych i wśród licznie przechodzących w pobliskim parku spacerowiczów. Na uwagę zasługuje jeszcze strzał Meblorza, który wylądował na słupku oraz przepychanka po pierwszym golu dla Lidera, kiedy sędzia kolejny raz stracił kontrolę nad sytuacją. Wynik sprawiedliwy, choć obie drużyny po ostatnim gwizdku były lekko rozczarowane.
Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Meblorz Swarzędz 2:2 (0:2) Bramki: 0:1 Czaplicki (27’ z karnego) 0:2 Czaplicki (33’ z karnego) 1:2 Stępniak (82’ as. Pogorzelec) 2:2 Korcz (88’ as. Jakubek) Lider: Strugalski, Korcz, Ciesielski (k) Ż, Zaborniak, Jędraszyk Ż, Marzec, J. Maćkowiak, Rybarczyk, Książkiewicz (Pogorzelec), Stępniak Ż, Jakubek Ż oraz Raczek, Kowalewski, Maciejewski, H. Maćkowiak, Owczarek i Schneider; trener Maciej Rybicki

Czołówka wielkopolskiej ligi okręgowej, grupa 2:
1. Piast Kobylnica 13 39 53:6
2. Meblorz Swarzędz 14 37 57:17
3. Lider Swarzędz 13 34 45:12
4. Avia Kamionki 14 31 46:16
5. Płomień Nekla 14 28 33:25
6. Polonia II Środa Wlkp. 13 26 23:18

W niedzielę Lidera czeka trudny wyjazd do Środy Wlkp. na mecz z rezerwami Polonii. Już w sobotę natomiast kolejne derby gminy Swarzędz – Piast w Kobylnicy o g. 13 podejmie Meblorza.

Swój mecz wygrali trampkarze. W Luboniu pokonali 2:1 tamtejszy Luboński 1943. Bramki strzelili Kochanowski i Korbik. Zespół rocznika 2007 prowadzi w tabeli drugiej ligi z kompletem punktów.

 

Piłkarze trzymający flagę