Piast – Lider: derby na początek ligi okręgowej

Przed sezonem Piast Kobylnica był wymieniany wśród kandydatów do awansu, a Lider Swarzędz oparty jest w dużej mierze na juniorach, co jednoznacznie wskazywało faworyta starcia. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że młody zespół Macieja Rybickiego mierzył się z drużyną Łukasza Kubzdyla. Trener Piasta był poprzednim trenerem juniorów Lidera, którzy w sobotę 8 sierpnia stanowili połowę wybrańców Rybickiego. Być może właśnie konieczność rywalizacji ze swoimi wychowankami sprawiła, że plan Kubzdyla na ten mecz nie zadziałał od razu.

Od początku to Lider narzucił rytm gry i stwarzał sobie więcej sytuacji strzeleckich. Tylko brakowi skuteczności rywali gospodarze zawdzięczali bezbramkowy remis do przerwy. Druga odsłona przyniosła zmianę sytuacji na boisku. Uwagi trenera najwyraźniej trafiły do piłkarzy Piasta i ruszyli z atakami. Już w 53. minucie piłka znalazła drogę do bramki strzeżonej przez Raczka. Zagranie z prawej strony trafiło do wprowadzonego po przerwie Reszeli, który pewnym uderzeniem zdobył gola, jak się okazało – zwycięskiego. Po tym trafieniu Piast zwolnił grę, a goście, choć próbowali się odgryzać, nie wykorzystali swoich sytuacji. Mimo że wynik ostatecznie był zgodny z oczekiwaniami, to zespół z Kobylnicy głośno odetchnął z ulgą, a Lider naprawdę miał czego żałować.

Piast Kobylnica – Lider Swarzędz 1:0 (0:0). Bramka: Reszela (52.)
Skład Piasta: Kowalski, Leda (k), Powałowski, Schrödter , Hawryluk, Imosa (Reszela), Machnik, Andrusieczko (Nowicki), Skrodziuk (Sobkowiak), Janus, Mikołajczyk (Węcławek) oraz Tomaszewski, Maćkowiak i Gawarecki; trener Łukasz Kubzdyl

Skład Lidera: Raczek, Korcz, Górczewski (Maciejewski, Marzec), Zaborniak, Zboralski (Vogel), Maćkowiak (Koralewski), Rybarczyk (Schneider), Jędraszyk, Ciesielski (k), Stępniak, Jakubek oraz Strugalski i Książkiewicz, trener Maciej Rybicki

Po 1. kolejce na czele tabeli grupy 2 klasy okręgowej Red Box są Płomień Nekla i LKS Baborówko, które po 4:0 wygrały swoje mecze odpowiednio z Canarinhos Skórzewo i Czarnymi Wróblewo. W pozostałych meczach: Orkan Jarosławiec – Suchary Suchy Las 1:1, Orkan Objezierze – Meblorz Swarzędz 0:3, Polonia II Środa Wlkp. – Jurand Koziegłowy 4:1, Złoci Złotkowo – Szturm Junikowo Poznań 3:0, Victoria II Września – Avia Kamionki 2:3. Pauzowała Clescevia.

 

Piast – Lider: derby na początek ligi okręgowej