Lider Swarzędz wygrywa wysoko

Seniorzy wysoko ograli ostatnią drużynę w tabeli ligi okręgowej. Czarni Wróblewo zdobyli dotąd jeden punkt, ale na Stadionie Miejskim w Swarzędzu do 60. minuty prowadzili wyrównany bój z Liderem. Końcówka należała jednak do zawodników Macieja Rybickiego, którzy kolejny raz pokazali efektywną grę drużynową (czterech strzelców pięciu bramek). W meczu na szczycie Meblorz pokonał Avię Kamionki 2:1, czym powiększył przewagę swarzędzkiego tercetu nad resztą stawki. Czołówka tabeli ligi okręgowej, grupa 2: 1.Meblorz Swarzędz 24pkt 2.Piast Kobylnica 21pkt 3.Lider Swarzędz 21pkt 4.Polonia II Środa Wlkp. 17pkt 5.Avia Kamionki 15pkt.
Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Czarni Wróblewo 5:2 (2:1) Bramki: Stępniak 2, Kowalski, Jakubek i Korcz

Juniorzy starsi przegrali swój drugi mecz w sezonie po zaciętym widowisku. Wysoko wygrali za to juniorzy młodsi (m.in. hat-trick Michalskiego) i trampkarze. Ci drudzy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i przewodzą w tabeli swojej grupy 2 ligi. Starsi młodzicy poznali w końcu smak wygranej, młodszym mecz nie wyszedł. Orlikom starszym nie udało się utrzymać prowadzenia, młodsi ulegli rywalom wyraźnie.

Liga wojewódzka juniorów starszych: Lider Swarzędz – Błękitni Wronki 0:3 Liga okręgowa juniorów młodszych: Red Box AP Poznań - Lider Swarzędz 1:7 Gole dla Lidera: Michalski 3, Fraska, Sęba, Stachowiak, Adamczyk. 2 liga okręgowa trampkarzy młodszych: Lider Swarzędz – Luboński 1943 Luboń 11:1 Bramki dla Lidera: Nowak 4, Kochanowski 2, Mazurkiewicz 2, Sobkowiak, Korbik, Zając. Liga okręgowa młodzików D1: Poznaniak Poznań – Lider Swarzędz 1:2 Oba gole dla Lidera: Jasiński 2 liga okręgowa młodzików D2: Lider Swarzędz – Pogoń Książ Wlkp. 0:6. 3 liga okręgowa orlików E1: LPFA Poznań Murowana Goślina – Lider Swarzędz 10:8 Bramki dla Lidera: Woźniak 3, Mikołajczak 2, Koprucki, Szurek, Lisiecki. 2 liga okręgowa orlików E2: MKS Trzemeszno – Lider Swarzędz 11:2 Dwie bramki dla Lidera: Śledzik.

Najbliższy weekend piłkarski dla Lidera w roli gospodarza będzie długi. W sobotę juniorzy młodsi zagrają w Zalasewie (g.10) z Przemysławem Poznań. W niedzielę trampkarze podejmą Jadwiżański KS Poznań, a młodzicy starsi – PKS Racot (Zalasewo, g.10). W poniedziałek najmłodsza drużyna zagra na orliku w Zalasewie z AP Reissa Dopiewo (g.19), a dopiero w środę mecz z AP Reissa Murowana Goślina rozegrają orlicy starsi (Zalasewo, g.17).

 

 

Lidera Swarzędz wygrywa wysoko, piłkarze, boisko, piłka