Lider Swarzędz już poza Pucharem, ale w lidze passa trwa

Niewykorzystany rzut karny i trzy inne stuprocentowe sytuacje nie pozwoliły drużynie Lidera nawiązać walki ze skuteczną do bólu Avią Kamionki. Jedenastka dałaby remis 1:1 i wszystko byłoby możliwe, ale tego dnia trafiali tylko przyjezdni. Dlatego po wyeliminowaniu Błękitnych Owińska i Zjednoczonych Trzemeszno udział czarno-czerwonych w tegorocznym Pucharze Polski zakończył się na 3. Rundzie.

Słabiej też od oczekiwań kibiców wygląda wynik szóstego ligowego spotkania. Do Swarzędza przyjechała ostatnia drużyna w tabeli i po wyjazdowej serii trzech pogromów fani Lidera spodziewali się festiwalu bramek na Stadionie Miejskim. Goście postawili jednak na obronę, która wytrzymała aż do 77. minuty. Wtedy mur Kanarków skruszyła para Korcz (asysta) – Marzec (gol głową), a w końcówce wątpliwości rozwiał Jakubek wykorzystując sytuację sam na sam.

Na czele tabeli ligi okręgowej grupy 2 niezmiennie trzy drużyny gminy Swarzędz: Meblorz i Piast Kobylnica mają po 18 punktów, a Lider – 15.
Liga okręgowa, grupa 2: Lider Swarzędz – Canarinhos Skórzewo 2:0 (0:0) Bramki: Marzec, Jakubek. Skład Lidera: Raczek (Mortka), Korcz (Maciejewski), Ciesielski, Górczewski (Zboralski), Zaborniak, Jędraszyk, J. Maćkowiak (Marzec), Rybarczyk Ż, Kowalski (Koralewski), Stępniak, Jakubek Ż oraz Mortka i H. Maćkowiak; trener Maciej Rybicki

Gościnni okazali się juniorzy, którzy podejmowali zespół z Książa Wielkopolskiego. Trampkarze z kolei wygrali emocjonujący pojedynek na terenie Przemysława – Lider zaczął od szybkich dwóch trafień, a gdy poznaniacy wyrównali w końcówce czarno-czerwonym nie zabrakło determinacji i nadal prowadzą w rozgrywkach. Młodzicy starsi przywieźli duży bagaż doświadczeń z Gniezna. Wyjątkowy przebieg miał mecz orlików starszych, którzy po ospałych 8 minutach przegrywali 3:0; potem jednak trafiali już tylko czarno-czerwoni. Młodszym orlikom dwa gole punktu nie dały.
Liga okręgowa juniorów młodszych, grupa 1: Lider Swarzędz – Pogoń Książ Wlkp. 2:6 Gole dla Lidera: Stachowiak i Jankowiak. 2 liga okręgowa trampkarzy młodszych, grupa 4: Przemysław Poznań - Lider Swarzędz 2:3 Bramki dla Lidera: Zając, Falkowski, Korbik. Liga okręgowa młodzików D1, grupa 5: Mieszko Gniezno – Lider Swarzędz 8:0 3 liga okręgowa orlików E1, grupa 4: Concordia Murowana Goślina – Lider Swarzędz 3:7 Bramki dla Lidera: Schieche 3, Mikołajczak 2, Lisiecki i Hoffman. 2 liga okręgowa orlików E2, grupa 3: Jurand Koziegłowy – Lider Swarzędz 7:2 Bramki dla Lidera: Wojciechowski i Łuczak.

W najbliższą sobotę w Zalasewie juniorzy młodsi podejmą UKS Śrem (g.9), trampkarze - Talent Poznań (g.12), orliki starsze - LPFA Poznań Rogoźno (g.10). W niedzielę u siebie zagrają młodzicy – młodsi z Victorią Września (g.12), a starsi z Sucharami Suchy Las (g. 14.30).

 

 

Lider Swarzędz już poza Pucharem, ale w lidze passa trwa