Lider przegonił Meblorza

Do zaległego meczu z Victorią II Września seniorzy Lidera podchodzili z konkretnym celem – strzelić 9 bramek więcej niż rywale. Zwycięstwo sprawiało, że Lider zrównywałby się punktami w tabeli ligi okręgowej z Meblorzem. Bardzo wysoka wygrana pozwoliłaby mieć na koniec jesieni lepszy bilans bramkowy od lokalnego rywala, co przy remisie w bezpośrednim starciu (2:2 w Święto Niepodległości), dałoby wyższe miejsce. Ofensywne nastawienie gospodarzy szybko przyniosło efekty – już po 10 minutach było 3:0. Niewiele później padły kolejne dwie bramki. Gdy wydawało się, że cel zostanie osiągnięty bez problemów, coś się zacięło. Ciekawe, że hamulec został zaciągnięty w wyjątkowo korzystnym momencie – przy wysokim prowadzeniu zawodnik Victorii zatrzymał ręką piłkę zmierzającą do bramki. Czerwona kartka oznaczało grę gości w osłabieniu i rzut karny dla Lidera. Jedenastka nie została jednak wykorzystana, do tego przez kolejne pół godziny wynik się nie zmieniał.

Sygnał do podwyższania rezultatu dał Jakubek, który zdobył gole numer sześć i siedem. Ósme trafienie było efektem uderzenia juniorską nogą Kowalewskiego. Zostało 20 minut i jedna bramka do osiągnięcia przedmeczowego założenia. W jednej z ostatnich akcji meczu Dziki z boku, spod końcowej linii zagrał na środek pola karnego, gdzie niepilnowany Stępniak uderzył spokojnie i precyzyjnie. Zawodnicy na boisku, cała ławka rezerwowych i spacerowicze z pobliskiego parku wybuchnęli okrzykiem radości. Czujność w defensywie pozwoliła zachować czyste konto i utrzymać efekt dający drugie miejsce na półmetku rozgrywek. Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie pierwsza drużyna Victorii rozgrywała mecz na szczycie IV ligi, stąd do Swarzędza przyjechało z Wrześni wielu młodych zawodników.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Victoria II Września 9:0 (5:0) Bramki: 1:0 samobójcza (1’) 2:0 Jakubek (6’) 3:0 Stępniak (8’) 4:0 Stępniak (17’) 5:0 Ciesielski (19’) 6:0 Jakubek (50’) 7:0 Jakubek (68’) 8:0 Kowalewski (70’) 9:0 Stępniak (89’) Lider: Raczek, Korcz, Górczewski (Owczarek), Zaborniak (Maciejewski), Marzec, J. Maćkowiak, (k) Ciesielski (Kowalewski), Stępniak, Jędraszyk, Rybarczyk (Pogorzelec), Jakubek oraz Strugalski, Książkiewicz i H. Maćkowiak; trener Maciej Rybicki

Zwycięzca okręgówki awansuje do V ligi bezpośrednio. Drużyna z drugiego miejsca zagra o awans w barażu, stąd tak istotna jest walka między Liderem a Meblorzem, do której wiosną mogą oczywiście dołączyć zespoły z kolejnych miejsc. Również Piast musi nadal wygrywać by utrzymać przewagę nad konkurentami. Sytuacja czołówki tabeli wielkopolskiej ligi okręgowej (grupa 2) po wszystkich jesiennych kolejkach wygląda następująco:
1. Piast Kobylnica 48 63:7
2. Lider Swarzędz 40 57:16
2. Meblorz Swarzędz 40 59:19
4. Avia Kamionki 35 53:19
5. Polonia II Środa Wlkp. 33 38:22
6. Płomień Nekla 28 35:29
7. Suchary Suchy Las 25 40:32
Jeśli nic się wydarzy to wiosną wszystkich czeka szesnaście kolejek, a już w pierwszej z nich, prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia, Lider podejmie Piasta.

 

W zupełnie odmiennych nastrojach jesień zakończyli juniorzy starsi. Rocznik 2003, o który opiera się ten zespół, w poprzednich sezonach regularnie ogrywał rówieśników z Unii. Tym razem w zespole gości zagrali również zawodnicy o rok starsi, występujący w trzecioligowym zespole seniorskim. I mecz wyglądał zupełnie inaczej niż poprzednie spotkania.

Od początku gra była bardzo szybka, a Unia potrafiła narzucić swoje tempo gry. Paradoksalnie jednak obie bramki z pierwszej połowy wzięły się z naszych indywidualnych błędów. Do przerwy zasłużone 2:0 dla Unii. Druga odsłona zaczęła się od naszych ataków i szybko przyniosło to efekt. Już pięć minut po przerwie zmusiliśmy obronę gości do samobójczego zagrania. To był nasz najlepszy okres gry, byliśmy blisko kolejnych trafień, a Unia wyglądała na zdezorientowaną zmianą sytuacji na boisku. Nie dołożyliśmy jednak gola, a niebiescy z kolei wypracowali trzecią bramkę. W końcówce nie brakowało emocji, ale wynik się nie zmienił.

Liga wojewódzka juniorów starszych A1: Lider Swarzędz - Unia Swarzędz 1:3 (0:2) Gole: 0:1 Rasiak (22') 0:2 Rasiak (45') 1:1 samobójcza (50' as. Kowalewski) 1:3 Janik (65') Lider: Strugalski (Jóźwiak), Zaborniak, Górczewski, Owczarek, Zieliński (Jankowiak), Rybarczyk, Maciejewski, Książkiewicz (Czechowski, Michalski), Kowalewski, Pogorzelec, Schneider oraz Lewandowski, Maślanka i Chruścicki; trener Maciej Rybicki Unia: Kędzia, Janik (Gowarzewski), Chudzicki, Rolnicki (Rozenkowski), Waźbiński, Przybyliński, Magdziński (Kosmowski), Jacek, Rasiak (Nowacki), Nyćkowiak (Uschler), Maluśki oraz Hoffman i Malujda; trener Rafał Budnik

M.in. wynik derbów sprawił, że Unia zakończyła jesień na 4. miejscu, a Lider na 6. Górna część tabeli ligi wojewódzkiej:
1.Warta Poznań 39  103:5
2.AP Reissa 29 53:11
3.KP Piła 27 49:25
4.Unia Swarzędz 25 51:26
5.Błękitni Wronki 25 35:29
6.Lider Swarzędz 22 40:26

 

Seniorzy po meczu