Dziesiąte z rzędu zwycięstwo seniorów

Wyjazd do Złotkowa był kolejnym sprawdzianem prawdziwej siły Lidera. Złoci są w grupie zespołów z większą liczbą zwycięstw niż porażek i goniących swarzędzką trójką. Gospodarze przycisnęli od początku i już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Chwilę potem dołożyli trafienie… samobójcze i zrobił się remis, który utrzymał się do przerwy.

W drugiej odsłonie czarno-czerwoni po kilku zmarnowanych okazjach w końcu wyregulowali celowniki. Najpierw precyzyjnie uderzył Jakubek, potem jak zawsze piękną bramkę zdobył Korcz. Obaj strzelcy najbardziej rzucali się w oczy i najczęściej byli wpisywani do protokołu. Dziki zobaczył żółtą kartkę (nie zagra w kolejnym spotkaniu), potem powtórzył zestaw: zdobył drugiego gola (z karnego) i zobaczył jeszcze jedno żółtko i w konsekwencji czerwoną kartkę. Mały z kolei oprócz gola miał dwie asysty, drugą z nich przy ostatniej bramce meczu zdobytej przez Stępniaka, gdy Lider grał już w osłabieniu.

Liga okręgowa: Złoci Złotkowo – Lider Swarzędz 1:5 (1:1) Bramki: 1:0 Szudera 1:1 samobójcza 1:2 Jakubek 1:3 Korcz 1:4 Jakubek (z karnego) 1:5 Stępniak Skład Lidera: Strugalski, Korcz, Ciesielski (k), Zaborniak, Jędraszyk, Maćkowiak, Koralewski, Zboralski (Książkiewicz), Marzec (Maciejewski), Stępniak, Jakubek CZ (2xŻ) oraz Raczek; trener Maciej Rybicki.

Meblorz pauzował, a Piast Kobylnica w meczu kolejki pokonał na wyjeździe Płomień Nekla 2:1, co sprawiło, że wszystkie trzy drużyny z gminy Swarzędz mają po 30 punktów i do dziewięciu powiększyły przewagę nad goniącym peletonem.

  1. Meblorz Swarzędz 10 30 44:10
  2. Piast Kobylnica 10 30 33:5
  3. Lider Swarzędz 11 30 39:7
  4. Płomień Nekla 10 21 24:17
  5. Polonia II Środa Wlkp. 10 20 14:10
  6. Avia Kamionki 10 19 31:13

Dobry mecz juniorów starszych. Na obiekcie, którego wyjątkowo nie lubią, zagrali z faworytem rozgrywek. Warta Poznań prowadzi w tabeli ligi wojewódzkiej z kompletem zwycięstw i w meczu z Liderem chciała po prostu dopisać kolejne trzy punkty. I być może nie przyszłoby to Zielonym tak łatwo, gdyby nie przypadkowe zagranie ręką w polu karnym. Na nic zdały się protesty Maciejewskiego - sędzia wskazał na jedenastkę, a goście ją wykorzystali i po kwadransie objęli prowadzenie.

Czarno-czerwoni mieli swoje sytuacje, ale w meczu z takim rywalem trzeba mieć wysoką skuteczność by myśleć o dobrym rezultacie. Bronili się dobrze, Jóźwiak wychodził obronną ręką z przetrudnych sytuacji, ale z przodu nie udało się zakończyć golem żadnego z kilku groźnych wypadów. Do końca przewaga Warty była widoczna, ale Lider konsekwentnie też stwarzał zagrożenie. Ostatecznie Zieloni trafili jeszcze raz i niska przegrana stała się faktem.

Liga wojewódzka juniorów starszych: Warta Poznań – Lider Swarzędz 2:0 Gole: Narożny, Król. Skład Lidera: Jóźwiak, Lewandowski, Owczarek Ż, Koralewski (Jankowiak), Zieliński, Rybarczyk Ż, Maciejewski Ż (Książkiewicz), Michalski, Kowalewski (Chruścicki), Pogorzelec, Czechowski (Roth) oraz Strugalski.

Przekonująco wygrali juniorzy młodsi.
Liga okręgowa juniorów młodszych: Lider Swarzędz – OTPS Winogrady 6:2 Bramki dla Lidera: Stachowiak 3, Kochanowski 2, Fraska.

Ważny punkt wywalczyli młodzicy.
Liga okręgowa młodzików D1: Lider Swarzędz – Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 2:2 Gole dla Lidera: Jabłoński, Jasiński.

Dopiero w środę (21 października) Lider Swarzędz 2010 rozgrywał zaległy mecz z Concordią Murowana Goślina. Pogoda dopisała tak samo jak godzina meczu, która bardzo przypadła do gustu chłopcom. Orlicy pamiętając ostatni pojedynek wyjazdowy z Concordią, gdy już po 10 minutach przegrywali 0:3, choć ostatecznie wygrali tamto spotkanie, od samego początku narzucili przeciwnikom swoje warunki gry. Praktycznie nie schodząc z połowy rywala i ciągle napierając na bramkę przeciwnika i tak do 10 minuty prowadzili pewnie 4:1. Ten wynik jednak nie podziałał na chłopców rozluźniająco, a raczej mobilizująco, gdyż urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Ostatecznie chłopcy wygrali 14:3 nie dając przeciwnikowi szans na nawiązanie walki.

3 liga okręgowa orlików E1: Lider Swarzędz – Concordia Murowana Goślina 14:3 Gole dla Lidera: Kujawa 4, Schieche 3, Woźniak 2, Koprucki 2, Hoffmann i Jakubowski (plus trafienie samobójcze).

Wyraźnie wygrała najmłodsza drużyna Lidera.
2 liga okręgowa orlików E2: Lider Swarzędz – Jurand Koziegłowy 6:1 Bramki dla Lidera: Śledzik 4, Kaliszan i Łuczak.

W najbliższą sobotę w Swarzędzu zagrają tylko orlicy młodsi. Lider i Unia zagrają o g. 10. na sztucznej nawierzchni Stadionu Miejskiego.

Dziesiąte zwycięstwo seniorów, boisko, piłkarze, drużyna