Bramkostrzelni trampkarze królami weekendu

Przy wymuszonej koronawirusem pauzie seniorów i juniorów A1, najstarszą drużyną, która wyszła w ostatni weekend na boisko, byli juniorzy młodsi. Po 4 wygranych z rzędu podopieczni Łukasza Kubzdyla pojechali do Pniew po kolejne zwycięstwo. Jednak mecz z Orłami nie ułożył się po ich myśli. Stratę dwóch bramek udało się jeszcze odrobić, ale na trzeciego gola już odpowiedzi nie było. Juniorzy zajmują trzecie miejsce wśród dziesięciu drużyn, ale po rozegraniu przez rywali zaległych spotkań mogą spaść na półmetku rozgrywek nawet na 6. pozycję. Liga okręgowa juniorów młodszych: Orły Pniewy - Lider Swarzędz 3:2 Bramki dla Lidera: Michalski i Skibiński. Tabela: 1.UKS Śrem 18pkt 42:7 2.Polonia Środa Wlkp. 18pkt 45:17 3.Lider Swarzędz 15pkt 33:30 4.OTPS Winogrady 15pkt 33:22.


Ostre strzelanie urządzili sobie trampkarze i nadal prowadzą z kompletem punktów. 2 liga okręgowa trampkarzy C2: Talent Poznań – Lider Swarzędz 4:12 Gole dla Lidera: Sobkowiak 3, Mazurkiewicz 2, Zając 2, Makuszewski, Kominski, Sz. Nowak, C. Nowak, Szurek.


Punkt faworyzowanym rywalom urwali młodzicy starsi. Rok młodszym piłkarzom nie udała się za to wyprawa do Wrześni. Liga okręgowa młodzików D1: LPFA Poznań Rataje – Lider Swarzędz 1:1 Bramka dla Lidera: Mendelski. 2 liga okręgowa młodzików D2: Victoria Września – Lider Swarzędz 4:0.


Bolesne porażki zdarzyły się orlikom. Młodsi ulegli w derbach Swarzędza. Starsi wybrali się na do Rogoźna na mecz z LPFA. Pierwszy mecz tych drużyn Lider przegrał dość wyraźnie 1:7, ale teraz pojechał z nastawieniem rewanżu i wygraniu tego meczu. Nastawienie chłopców było widać od samego początku, gdy szybko narzucili swoje warunki przeciwnikowi i tylko pech nie dawał prowadzenia (poprzeczka i słupek, choć okazji do strzelenia bramki było więcej) oraz bardzo brzydki faul bramkarza rywali na naszym napastniku co skończyło się karą 2 minut. Ta przewaga nie dała gola Liderowi, a przeciwnikowi pozwoliła na złapanie oddechu. Niestety jak to bywa niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak też było w tym meczu, gdy do przerwy pomimo licznych ataków i okazji bramkowych czarno-czerwoni przegrywali 0:2. Jednak na drugą połowę cała drużyna wyszła nastawiona by ten mecz wygrać. Kolejne okazje bramkowe i wreszcie kontaktowa bramka i wynik już wyglądał lepiej. Jednak po kolejnych minutach rywalowi udało się strzelić kolejną bramkę i jeszcze jedną z kontrataku. Przy wyniku 1:4 chłopcy nie poddali się i nadal grali swoje i atakowali przeciwnika rzadko pozwalając mu na rozegranie składnej akcji. Ta gra mogła bardzo się podobać i przyniosła ona strzelone 2 bramki. Pozostało jeszcze kilka minut by zaatakować co chłopcy robili jak umieli najlepiej praktycznie nie schodząc z połowy przeciwnika, ale niestety nie udało się strzelić kolejnej bramki choćby na remis. Niestety ponownie Lider Swarzędz 2010 pomimo bardzo dobrej gry i wyraźnej przewagi przegrywa mecz, ale takie mecze mogą dać zawodnikom cenne doświadczenie i zaprocentować na przyszłość. 3 liga okręgowa orlików E1: LFPA Rogoźno – Lider Swarzędz 4:3 Bramki dla Lidera: Mikołajczak 2 i Schieche. 2 liga okręgowa orlików E2: Unia Swarzędz – Lider Swarzędz 5:2 Bramki: 1:0 Wieczorek 2:0 Borowiak 3:0 Wieczorek 4:0 Borowiak 4:1 Łuczak 4:2 Śledzik 5:2 Kistowski.

 

dzieci na boisku klasa e1